Psychoterapia to skuteczna metoda leczenia dolegliwości psychicznych za pomocą rozmowy, opartej na poznaniu wewnętrznego świata pacjenta i jego historii, rozumieniu jego emocji oraz na wspólnym z pacjentem interpretowaniu machanizmów i przyczyn jego objawów, co ma prowadzić do zmiany i zlikwidowana przykrego stanu.

Psychoterapia jest bardzo pomocna w leczeniu lęków, depresji, różnych typów nerwic, zaburzeń osobowości oraz zaburzeń emocjonalnych związanych z sytuacją kryzysową. Ułatwia rozwiązanie problemów w relacjach z bliskimi osobami, trudności rozwojowych (związanych z edukacja, pracą zawodową itp). W formie zmodyfikowanej może być adresowana do osób z doświadczeniem zaburzenia dwubiegunowego lub psychozy.

Decyzja o podjęciu psychoterapii wiąże się z regularną, krótko- lub długoterminową relacją opartą na kontrakcie. Sesje odbywaja się raz w tygodniu lub częściej, o stałych porach, trwają ok 45-50 min.

Terapeuci Przychodni PERSONA reprezentują różne szkoły terapeutyczne. Prowadzą psychoterapię w nurcie psychoanalitycznym, psychodynamicznym, humanistycznym i poznawczo- behawioralnym.

Psychoterapeuci pracują pod stałą superwizją, posiadają licencje psychoterapeutyczne Polskiego Towarzystwa Psychologicznego lub Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, ukończyli atestowane kursy psychoterapii lub są zaawansowanymi uczestnikami szkoleń psychoterapeutycznych.