Psychoterapia Wrocław

Psychoterapia to skuteczna metoda leczenia dolegliwości psychicznych za pomocą rozmowy, opartej na poznaniu wewnętrznego świata pacjenta i jego historii, rozumieniu jego emocji oraz na wspólnym z pacjentem interpretowaniu mechanizmów i przyczyn jego objawów, co ma prowadzić do zmiany i zlikwidowana przykrego stanu.

Psychoterapia jest bardzo pomocna w leczeniu lęków, depresji, różnych typów nerwic, zaburzeń osobowości oraz zaburzeń emocjonalnych związanych z sytuacją kryzysową. Ułatwia rozwiązanie problemów w relacjach z bliskimi osobami, trudności rozwojowych (związanych z edukacja, pracą zawodową itp). W formie zmodyfikowanej może być adresowana do osób z doświadczeniem zaburzenia dwubiegunowego lub psychozy.

Zobacz także naszą kolejną specjalizację jaką jest - psychoterapia dziecięca.

Psychoterapia indywidualna Wrocław

Decyzja o podjęciu psychoterapii wiąże się z regularną, krótko- lub długoterminową relacją opartą na kontrakcie. Sesje odbywają się raz w tygodniu lub częściej, o stałych porach, trwają ok 45-50 min.

Sesje terapii grupowej trwają 1,5 godziny i odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu.

 

Terapeuci Przychodni PERSONA reprezentują różne szkoły terapeutyczne.

Prowadzą psychoterapię we Wrocławiu w nurcie:

  • psychoanalitycznym,
  • psychodynamicznym,
  • humanistycznym,
  • poznawczo- behawioralnym.

Psychoterapeuci pracują pod stałą superwizją, posiadają licencje psychoterapeutyczne Polskiego Towarzystwa Psychologicznego lub Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, ukończyli atestowane kursy psychoterapii lub są zaawansowanymi uczestnikami szkoleń psychoterapeutycznych.